Druhy kleští, které se hodí každému kutilovi. A nejen jemu!
Kapající kohoutek, ucpaný odpad ani jiskřící zásuvka vám doma žádnou neplechu nenadělají, protože jako správný kutil se hned vrháte na jejich opravu a údržbu? Ať už jste kutil každým coulem, pouštíte se i do mnohem větších akci a vaše hobby výbava je vskutku úctyhodná nebo sem tam a to ještě jen v čase nejvyšší nutnosti, opravíte jen drobnosti, určitě se vám bude hodit přehled kleští a jejich předností. I když jak se říká, správný kutil si poradí i pouze s nožem, proč byste si nemohli rozšířit svou sbírku, co říkáte?
Základ jsou štípačky, kombinačky a kleště úchopové
Ty by vám doma rozhodně chybět neměly. Často se hodí i něžnému pohlaví a mužské pokolení si s touto soupravou první pomoci vystačí minimálně při opravě běžných domácích závad a poruch. Štípací kleště si umí poradit s oddělením neboli uštípnutím různých druhů materiálů, bravurně zvládnou především nejrůznější druhy měkkých či tvrdých drátů, speciální štípací kleště pak obstojí i při stříhání velmi tvrdých a dokonce i kalených drátů.
Kombinované kleště dostojí svému názvu a zvládnou jak stříhat dráty tak uchopit například hřebíky či jiné tenčí předměty jako plech a samozřejmě i zmiňovaný drát. Pokud přemýšlíte, které kleště se skrývají pod názvem úchopové a napadly vás sikovky, pak byl váš tip naprosto přesný. Ano skutečně sika kleště jsou skvělým pomocníkem obzvláště díky možnosti nastavení vzdálenosti mezi čelistmi, díky které mohou uchopit různě široké předměty od matic až po silné trubky. Nebrání se ani různým tvarům od kulatých přes čtyř až šestihranné.
Kleště pro hobby i profi dílnu
Nejen u kutilů, převážně tedy mužů, ale i kreativních a tvořivých dam jsou oblíbené děrovací kleště, které díky pevné či otočné hlavě a průbojníkům dokáží proseknout na milimetr přesně kůži, kartonové desky, plast i textil. Vlastní specifickou kategorií jsou elektrikářské kleště, které mají dokonale izolovanou rukojeť, u některých druhů se setkáte i se specifickou rukojetí upravenou tak, že chrání držitele i před případným přeskočením elektrického výboje. Tuto speciální úpravu izolovaných rukojetí naleznete u mnoha typů kleští a umožňují zvládnout i těžkou a nebezpečnou práci pod proudem.
Nejen elektrikář jistě ocení odizolovací kleště, které hladce a bez vaší námahy odizolují vodič přesně a precizně. Hledáte-li perfektního pomocníka pro pevný spoj pomocí nýtů, které jen tak něco neoddělí a na které nedáte dopustit, pak vám doma nesmí chybět nýtovací kleště. Dokáží perfektně upevnit nýt na určené místo a vy si můžete vybrat kleště nejen dle typu hlavy, ale i síly střihu či vybavené převody a dalšími doplňky.
Speciální kleště pro fajnšmekry
Favoritem této kategorie jsou nepochybně kleště krimpovací. S jejich pomocí dokážete na vodič upevnit konektor, ať už se jedná o koncovky silových či datových kabelů. Krimpování se stává čím dál více oblíbené a není se co divit. Oproti pájení je práce rychlejší, jednodušší a výsledný efekt je spolehlivý.
Ke krimpovacím kleštím si rovnou pořiďte i kleště konektorové neboli stripovací, které vám přesně dle vaší potřeby odizolují vodič a zvládnou to i v případě optického kabelu. Kleště pro jemnou mechaniku zvládnou práci s miniaturními součástkami nejen v elektronice, ale i ve šperkařství a tak jsou nejen skvělým pomocníkem do vašich rukou, ale pro svou variabilitu je využijete jak v dílně pořádného chlapa, tak i v kreativní dílničce paní domu.
Ergonomické a automatické odizolovací kleště pro masivní a flexibilní vodiče a drátky od 0,2 6,0 mm². Pro rychlé a přesní odizolování také na těžko přístupných místech. Není nutné nastavení na průřezu kabelu. Vhodné pro kabely s izolacemi z PVC a dalšího materiálu. Speciální snímací systém, a… Zobrazit detail