Nepodceňujte v dnešní době bezpečnost svých domovů
V České republice za minulý rok opět vzrostl počet vloupání do nezabezpečených rodinných domů a bytů. Domy jsou vykrádány častěji než byty, protože mají více možností vstupu. Nebezpečná jsou především okna, nízko položené balkóny nebo hlavní vchod. Velmi lákavé pro lupiče jsou také garáže, dílny, sklepy a zadní vchody do domů, které bývají většinou jen zamčené. Jak se před vniknutím nezvaných hostů bránit?
Nechráněný dům, byt nebo jakákoliv nemovitost je vždy velkým rizikem pro jeho majitele. Určitě si každý přeje lépe odolávat nechtěným návštěvníkům, kterým vůbec nevadí, že jste doma a v noci vlezou do Vašeho domu, když už třeba spíte.
Zloději se k Vám mohou jednoduše a rychle vloupat a pak berou vše co jim přijde pod ruku. Často se také stává, že najdou jen věci za pár korun a ze vzteku, že nenašli žádné cennosti, zničí vše co nelze odnést. Škoda na majetku a vybavení se tak může vyšplhat do velké výše.
Pohromy a jak se chránit
Nejen nezvaní hosté, ale také různé domácí nehody mohou ohrozit Váš domov. Jsou to různé požáry, únik plynu nebo prasklé vodovodní potrubí. Nejvíce nehod doma je zaviněno staršími občany, kteří žijí sami a nebo malými dětmi. Stačí chvilka nepozornosti nebo opomenutí a katastrofa je na světě. Je velmi důležité chránit nejen sami sebe, ale i nejbližší okolí před těmito pohromami.
Možné řešení problémů se zabezpečením
Řešením je vyzkoušet vhodný bezpečnostní systém. Nemusí to být zrovna ten nejdražší a složitý systém. Mohou být plně dostačující a spolehlivé různé zabezpečovací detektory se zvukovými či světelnými senzory. Detektory můžete umístit všude tam, kde potřebujete být chránění a včas upozorněni před nebezpečím. Vhodné mohou být také kvalitní bezpečnostní dveře.
Kam umístit detektory
-
U vchodových dveří je dobré mít světelný reflektor se senzorem pohybu. Tento detektor osvětlí váš vchod, když se třeba vracíte v noci domů nebo vyplaší nežádanou osobu.
- Také je dobré mít u dveří instalovaný videotelefon, který Vám prozradí kdo je za dveřmi. Případně můžete použít různé bezpečnostní sirény.
- Do kuchyně se hodí detektor kouře nebo unikajícího plynu. Často bylo díky tomuto senzoru včas zabráněno výbuchu plynu.
- Do obyvacího pokoje nebo ložnice lze umístit také detektor kouře a ohně s alarmem. Může se stát, že usnete např. s hořící cigaretou nebo svíčkou. Proto je dobré nastavit si co nejhlasitější alarm.
- Do dětského pokoje jsou vhodné bezdrátové chůvičky, které Vás včas upozorní, zda jsou vaše děti ve velejším pokoji nebo patře v pořádku. Tyto Chůvičky se dají také využít i pro nemocného člena rodiny.
Montáž detektorů je jednoduchá, ale pokud si nebudete vědět rady, je lepší svěřit tuto činnost odborníkům, kteří Vám také poradí vhodné rozmístění v dané místnosti. Investice do vlastního bezpečí se vždy vyplatí. Chráníte nejen sami sebe, ale i své nejbližší. Pokud odjíždíte třeba na delší dovolenou nebo výlet, je kvalitní zabezpečení domu téměř nezbytné.
Potřebujete další informace ohledně zabezpečení, nebo chcete s něčím poradit? Neváhejte nám napsat, rádi vám pomůžeme :-)